Dla aktywnych

Turcja prócz wspaniałej przyrody, interesujących kulturowo miejsc oraz boskich plaż zachwyca także możliwością aktywnego spędzania czasu. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, dlatego też nie trzeba obawiać się nudy czy braku propozycji ciekawych zajęć.

Wodne atrakcje dla aktywnych w Turcji

Wybierając wakacje na wybrzeżu bez przeszkód można uprawiać różnorakie sporty wodne. Jednym z nich jest niewątpliwe żeglarstwo, które dzięki licznym zatokom i plażom jest prawdziwą przyjemnością. Żeglarze mogą cumować w wielu zakątkach, za każdym razem gdzieś indziej odkrywając prawdziwe perełki tureckiego wybrzeża. Najbardziej znanym rejsem jest Błękitny Rejs, czyli Mavi Yolculuk, który pozwala zachwycić się plażą Kleopatry oraz Górą Olympos.

Wielu turystów myśląc o Turcji od razu ma przed oczami niesłychanie piękne rafy koralowe, które odkrywają tajemnice podwodnego świata. Nic w tym dziwnego, bowiem kraj ten to prawdziwy eden dla miłośników nurkowania. Boskie jaskinie, wraki i pozostałości po miastach, które niegdyś zachwycały swą potęgą – to wszystko czeka tylko na odkrycie w morskich głębinach.

Rafting na rzece Coruh
 
Warto spróbować również raftingu, zwłaszcza na rzece Coruh, która jest jedną z najszybciej płynących i zarazem najgłębszych na całym świecie. To tutaj w 1993 miały miejsce 4 Mistrzostwa Świata w Sportach Wodnych, co dobitnie świadczy o wyjątkowości tego miejsca.

Turcja dla miłośników gór

Turyści kochający górskie szczyty w Turcji także znajdą coś dla siebie. Niezwykła przyroda zaprasza do niekończących się wędrówek czy też wspinaczki, tak by móc zapoznać się namacalnie z całym pięknem skalnych przestrzeni. W kraju tym znajduje się wiele zakątków wprost idealnych do trekkingu, skupiają się one przede wszystkim w rejonach Kapadocji, Gór Tauros oraz Gór Kacar. Najlepsze warunki do wspinaczki zaś można odnaleźć przede wszystkim w Południowo-Wschodniej oraz Wschodniej Anatolii.

Co ciekawe Turcja posiada również wiele ośrodków, które są wręcz elitarnymi centrami golfowymi. Regionem najpopularniejszym jeśli chodzi o tę aktywność jest Belek znajdujący się około 30 kilometrów od Antalyi. Można tu odnaleźć pola golfowe o najwyższym standardzie, które sprawiają, że gra staje się prawdziwą przyjemnością.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *