Na miłośników imprez

Większość turystów odwiedzających nadmorskie kurorty spędza czas w podobny sposób. Za dnia opalają się i pływają w morzu, wieczorami natomiast sączą drinka w hotelowym barze. Jednak wielu podróżnych nie wyobraża sobie wypoczynku bez szalonej zabawy w nocnym klubie. Które tureckie kurorty gwarantują najlepszą imprezę?

Atrakcje kurortu Bodrum

Jest to bez wątpienia najbardziej elegancki kurort w obrębie Wybrzeża Egejskiego. Poza tym jest również bardzo rozrywkowym miejscem, w którym zabawa trwa przez całą dobę. Ze względu na niedużą odległość od greckich wysp, mieszkańcy Bodrum oraz lokalni Grecy mieli wzajemny wpływ na swoje obyczaje. Dlatego ten turecki kurort pełen jest dyskotek oraz klubów, nawet jego rdzenni mieszkańcy lubią się w nich bawić.

To właśnie w Bodrum mieści się słynny lokal Halikarnas Disco, znany z odwiedzin takich sław jak Mick Jagger czy Pamela Anderson. Historia klubu sięga końca lat 70., na przestrzeni dekad stał się najbardziej popularnym miejscem tego typu w Turcji. Zapraszani są tam najlepsi muzycy, regularnie odbywają się pokazy laserów czy kąpiele w gęstej pianie.

Atrakcje imprezowego Bodrum
 
W samym mieście w ciągu lata odbywa się Bodrum Festiwal. W jego trakcie organizowane są różne imprezy kulturalne, m.in. pokazy filmów, koncerty, wystawy sztuki.

Wakacyjny kurort Alanya

Ten wakacyjny kurort położony na Riwierze Tureckiej odwiedzany jest przez rzesze turystów, szukających znakomitej pogody, pięknych plaż i ciekawych atrakcji. Jednak Alanya to również idealne miejsce dla osób, które nie wyobrażają sobie wakacji bez nocnego imprezowania.

Najbardziej popularnym klubem w Alanyi jest utrzymana w kubańskiej stylistyce Havana Club. Jest to duży, trzypiętrowy lokal, na którego szczycie znajduje się taras widokowy. Mieszczą się w nim liczne sale, z których każda oferuje inny rodzaj muzyki, od disco po rocka. Zróżnicowaną muzykę znajdziemy także w klubie Queens Garden, gdzie przy okazji możemy podziwiać pokazy ciekawych animacji. Godny polecenia jest również lokal James Dean, do którego wejście jest darmowe. Znajduje się on przy samym porcie, pod gołym niebem, zatem zabawa w nim to na pewno ciekawe doznanie.

Imprezowe atrakcje w Alanyi
 

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *