Dla plażowiczów

Turcja to kraj wprost stworzony dla miłośników leniuchowania na piasku, otaczają ją bowiem aż cztery morza, co sprawia, że obfituje we wspaniałe plaże, zarówno te miękkie i piaszczyste, jak i kamieniste, które zachwycają widokami. Każda z nich jest inna, lecz komfort wynikający z połączenia świetnej pogody, cudownych krajobrazów i ciepłego morza jest równie wysoki.

Najpiękniejsze plaże w Turcji

Jedną z najpiękniejszych plaż niewątpliwie można odnaleźć w Oludeniz. Zachwyca ona swoją długością i szerokością oraz niezwykle popularną Błękitną Laguną, wokół której można dostrzec górskie szczyty. Wyjątkowo zjawiskowo prezentuje się ona z lotu ptaka – zachwyca bowiem jej nietuzinkowy kształt.

Plaża w Oludeniz
 
Równie piękną plażą jest Patara, która, co ciekawe, jest też jednym z raczej odludnych zakątków. Ma ona aż 12 kilometrów i nie trzeba obawiać się tu dużej ilości osób. Poza tym miejsce to urzeka swym czasem, widokami zapierającymi dech w piersiach oraz wspaniałym białym piaskiem. Dodatkowo otaczają je wydmy oraz góry co tworzy wyjątkową atmosferę.

Będąc w Turcji koniecznie trzeba odwiedzić Dolinę Motyli, która mieści się pomiędzy ścianami wąwozu. Co ciekawe jedynym wejściem do tej krainy jest droga wodna prowadząca z Oludeniz. Ukryte plaże i zatoczki wprost czarują turystów, zwłaszcza że są one kameralne i niezwykle przytulne. Poza tym znajdują się tutaj także laguny i mały kanion, a wszystko otoczone jest wręcz woalem spokoju.

Cudowne plaże czekają także w tureckich kurortach; Alanya oraz Antalya. Pierwsze miejsce kusi Plażą Kleopatry, najpopularniejszym miejscem na całym Wybrzeżu Morza Śródziemnego. Drugie zaś urokliwą Plażą Kaputas i Plażą Lara, która czaruje niezwykłą czystością i złotym, miękkim piaskiem. To także jedna z najdłuższych plaż w całym kraju.

Plaża Kaputas w Antalyi
 
Turcja zachwyca także plażą w Dalyanie zwaną Iztuzu czy też Plażą Żółwi. Żeby się do niej dostać warto wybrać przeprawę łodzią, bowiem otoczona górami stanowi miejsce dość osobliwe. Zejście do morza jest tu niezwykle łagodne, a sama plaża szeroka i piaszczysta, dodatkowo nie trzeba obawiać się tutaj tłumów, co jest dużą zaletą.

Wspaniałe tureckie plaże odnaleźć można także w okolicach miasta Kusadasi – to miejsce zwane Lond Beach czy w Kemer – plaża Moonlight. Ta ostatnia słynie z bajkowych widoków oraz ogromnej czystości, posiada ona bowiem oznaczenie Błękitnej Flagi, a dodatkowo zachwyca malowniczymi zatokami.

Niewątpliwie cudowna plaża ukrywa się także w miasteczku Side. To raj dla miłośników sportów wodnych oraz kąpieli, bowiem ciepła i przejrzysta woda wręcz zachęca do szaleństw bez końca. Wszystkie plaże, które znajdują się w okolicy czarują delikatnymi zejściami do morza, niezwykłą szerokością i miękkim piaskiem.

W miesiącach wakacyjnych w Turcji jest naprawdę gorąco. W lipcu i sierpniu można się tu spodziewać około 30 stopni Celsjusza w cieniu, jednakże występująca tu duża wilgotność powietrza temperatury odczuwalne są o wiele wyższe. Cudowna pogoda trwa tu od maja aż do października dlatego warto zastanowić się, czy pragnie się naprawdę upalnych dni czy też delikatnie lżejszego słońca.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *