Dla zwiedzających

Turcja jest krajem idealnym dla miłośników zwiedzania, znajduje się tutaj bowiem naprawdę dużo perełek, które koniecznie trzeba zobaczyć. Cudowne miasta, muzea, trasy pełne niespodzianek – kraj ten posiada wiele twarzy, z których każda jest równie interesująca.

Zwiedzanie Turcji – ciekawe miasta

Niewątpliwie zachwycać można się Stambułem, miastem, które równocześnie znajduje się na dwóch kontynentach. Ogromnie barwny i pełen świateł, zwłaszcza nocą zawsze pełen jest turystów z całego świata. Metropolia ta obfituje w strzeliste minarety, kopuły i unikalną atmosferę, która łączy w sobie historię z nowoczesnością. Najsłynniejsze zabytki w tym mieście to Błękitny Meczet, Cysterna Bazyliki, Wieża Leandra, Hagia Sophia oraz Pałac Topkapi. To jednak dopiero początek atrakcji.

Równie wspaniałym miastem jest Troja, która znana jest z literatury i historii i dzięki temu wciąż tłumnie jest odwiedzana przez turystów. Mimo iż obecnie zobaczyć można jedynie pozostałości po antycznej potędze tego miasta to jednak przyciąga atmosferą, której nie można porównać z niczym innym. Niezwykłym miejscem jest również Mardin – miejsce wspaniałych, wartych zwiedzania Minaretów.

Minaret w Mardin

Co jeszcze zobaczyć w Turcji?

Niezwykłym miejscem w Turcji niewątpliwie okaże się także wyspa winorośli czyli Bozcaada, choć co ciekawe nie jest to miejsce zbyt znane. Pełno tu interesujących zaułków, niesamowitej przyrody oraz domowych winnic. To zakątek, w którym można odpocząć poznając jednocześnie turecką kulturę, która zadomowiła się tutaj po tym jak zamieszkiwali tutaj Grecy.

Warto również odwiedzić Assos, miasto związane z postacią Arystotelesa, który chciał tu założyć swoją szkołę filozoficzną. Turystów przyciąga tutaj niezwykle bogata historia, ruiny świątyni Ateny Polias oraz cudowny amfiteatr antyczny, który zachwyca widokami na pobliskie wyspy oraz krystalicznie czyste morze. Ponadto nieopodal znajduje się osada Behramkale, które nieco przypomina skansen umożliwiający zapoznanie się z dawną kulturą osmańską.

To tylko niektóre z miejsc, które sprawiają, że o Turcji nie da się zapomnieć. Będąc w niektórych z nich warto zajrzeć także do muzeów, bowiem są one skarbnicą kultury i sztuki mówiącej dość sporo o tym jaki kiedyś był ów kraj pełen zapachów. Najsłynniejsze muzea znajdują się w Stambule, Bodrum, Antakyi, Antalyi oraz Ankarze. Ponadto każde z tych zakątków posiada także o wiele więcej skarbów sprawiających, że podróż w tę część świata staje się naprawdę fascynującym doświadczeniem.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *