Ciekawostki przed wyjazdem

Ciepłe morza, świetny klimat i ogrom atrakcji sprawia, że Turcja jest bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym zarówno dla rodzin z dziećmi jak i par czy grup znajomych. Planując wczasy w Turcji warto jednak dowiedzieć się nieco więcej o tym kraju. Poczytajmy!

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Turcji?

Turcja ulokowana jest na dwóch kontynentach – azjatyckim i europejskim. Rozdziela je Morze Marmara oraz cieśniny: Dardanele i Bosfor. Powierzchnia Turcji wynosi aż 880 000 kilometrów kwadratowych, a największą ilość turystów stanowią tu Rosjanie, Niemcy no i oczywiście Polacy. Atrakcji jest sporo, warto więc zastanowić się nad porą wyjazdu…

Ze względu na ogromny upał, który panuje tu w okresie letnim do Turcji najlepiej wybierać się na wakacje wiosną lub jesienią. W sezonie powiem prócz tego, że jest bardzo gorąco można także spodziewać się dużego tłoku i wysokich cen. Najbardziej dokazuje w tym czasie również komary. Wiosną zaś i jesienią, choć nadal upalnie to jest to już bardziej przyjemne niż męczące, a opady choć się zdarzają są raczej sporadycznie.

Ciekawostki z Anatolii
 
Niesamowicie pięknym miesiącem w Turcji jest maj, bowiem można wtedy obserwować kwitnące kwiaty, których nie sposób dostrzec latem ze względu na wysoką temperaturę. Wiosną czarują także zielone stepy w Anatolii, a jesienią okolice Stambułu – zwłaszcza polska wieś Adampol. Wszystko tam bowiem pięknie czerwienieje, rudzieje i złoci się bardzo podobnie jak w naszym kraju.

Zima to idealna pora dla miłośników szaleństw na śniegu, bowiem Turcja posiada wiele atrakcji przeznaczonych właśnie dla narciarzy. Znajduje się tu wiele ośrodków o standardzie europejskim, w których można bez przeszkód szusować i cieszyć się pięknem krajobrazów. Ta pora roku jest w Turcji łagodna i trochę przypomina polską jesień.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *